LEADERS

Looking for a Ministry Leader?

ELDER BOARD

Nick Allen

Elder | Treasurer

Trevor Birkholz

Elder | Secretary

Dr. Jim Cecy

Elder | Senior Pastor

David De Partee

Elder

Ben Dhillon

Elder

Jack Garner

Elder

Paul Gong

Elder

Ryan Howard

Elder

Tommy Leon

Elder | Chair

Adam Sheppard

Elder | Vice-Chair

Bryan Wong

Elder

PASTORAL STAFF

Pastor Gene Beck

Care Ministry & Seniors

Pastor Jim Cecy

Senior Pastor

Pastor Matt Cook

Executive Pastor & Missions

Pastor Michael Hammond

Student Ministries Pastor

Pastor Kenton Rahn

Palm Site Pastor

Pastor Jon Shabaglian

Worship Arts Pastor

Pastor Charles Specht

Adult Ministries Pastor

Pastor Wil Staley

Palm Youth & Outreach

MINISTRY SUPPORT

Michael Bergman

Facilities & Tech Director

Alex Biedermann

Palm Technical Director

Josh Carter

Sports Ministry & Security Director

Karon Cecy

Children's Ministry Director

Natalie Meyer

Palm Music Director

ADMINISTRATIVE

Laurel Dhillon

Worship Arts Admin

Leah Gardner

Maple Office Admin

Rebekah Hescox

Maple Check-in Admin

Carey Leon

Finance & Palm Office Admin

Cherie Manzo

Maple Check-in Admin

Rhonda Musgrave

Palm Office Admin

Dawn Mustin

Maple Children's Admin

April Rogers

Communications Admin

Debby Tinnin

Maple Office Admin

Yara Torres

Palm Children's Admin

CUSTODIAL

Ramon Bonilla

Head Custodian

Brayden Cook

Maple Custodian

Trent Gardner

Maple Custodian

Alex Grabowski

Maple Custodian

Micah Grabowski

Maple Custodian

Eric Mast-Foss

Palm Custodian

Braden Thompson

Maple Custodian

Josh Rogers

Maple Custodian

Maple Deacon Team

DEACONS – Doug Deffebach, Chris Gardner, Doug Hampson, Jim Hill, David Hobbs, Jeff John, John Krueger, David McFerrin, Dick Poplin, Paul Sobaje, Lee Tinnin

DEACONESSES – Leeanne Branham, Tamra Gardner, Barbara Hampson, Kristine Hobbs, Beverly McFerrin, Leslie Pacini, Sue Sobaje, Dawn Warnecke

Palm Deacon Team

DEACONS – Tom Anderson, Jose Beltran, Ken Dones, Sandy Musgrave, Lorin Sutton, Tim Wagenleitner, Dale Watson, Rob Williams

DEACONESSES – Isabel Beltran, Karen Garner, Donna Givens, Rhonda Musgrave, Heidi Strube, Sheryl Williams

Nominating Committee

ACTIVE – Cheryl Belden, Theron Esau, Janet Hill, Janine Hults, Tommy Leon, Gary Nesper, Robert Thompson, Tim Wagenleitner, Dan Warnecke

ALTERNATES – Joan Cook, JR Whitaker, Pat Whitaker